Softshell a jeho výhody

sofffft 6_1

 

Co je softshell a proč si ho vybrat?

Softshell je lehká měkká látka, která slouží jako svrchní "skořápka". Je hustě tkaná z pevné polyesterové příze, což jí dává velkou odolnost proti oděru. Látka mírně pruží i když jde o tkaninu a do jisté míry je voděodolná a paropropustná. Tyto vlastnosti se dají navyšovat pomocí membrány.

 

Membrána a vnitřní vrstva

Membránu si můžete představit jako tenoučký pružný film přilepený k rubu vrchní látky. Díky ní oblečení nepromokne, neprofoukne a také odvětrá tělesnou vlhkost. Parametry membrány můžou být různé a záleží pro jaké aktivity oblečení ze softshellu potřebujete.

Softshell, z kterého šijeme dětské parky a kalhoty, má vodní sloupec 10 000 mm (odolává i silnému dešti, neprofoukne) a má prodyšnost: 3 000 g/m² 24 hod. (ta dobře odvětrává při běžném pohybu, pro aktivní sport by však při voděodolnosti 10 000 mm měla být vyšší).

Tím, že membrána nepropustí vodu a neprofoukne, zabraňuje také úniku tepla vyprodukovaného tělem. Podle počasí pak můžete volit softshell s vnitřní fleecovou vrstvou, která zahřeje nebo s trikotem, který je v teplejších dnech komfortní přímo na těle. Pokud plánujete bundu nebo kalhoty využívat i v zimním období, docílíte potřebného zahřátí vrstvením dalšího oblečení, jako je funkční prádlo nebo teplá mikina.

 

Jak se o něj starat?

Kromě toho, že je lehký a tak děti nezatíží svoji váhou, se dá velmi dobře udržovat. Menší nečistoty se dají snadno otřít vlhkým hadříkem, takže nemusíte často prát. 

Abyste si zachovali správnou funkčnost, doporučujeme dodržet jednoduchý návod: pro praní použijte pokud možno speciální prací prostředek na softshell, ne každý běžný prostředek je vhodný. Oblečení je dobré dostatečně vymáchat. Nepoužívejte aviváž, ta by totiž zalepila póry membrány a navždy by ztratila svou funkci. Perte šetrně do 30°C, příliš neždímejte a spíš nechte oblečení vykapat a doschnout. Čas od času použijte impregnaci na softshellové oblečení. 

 

Softshellové bundy a kalhoty od Shark in the Park

Střihově je naše oblečení navržené tak, aby dětem nebránilo v pohybu a také podpořilo vlastnosti samotné látky. To znamená, že kapuce u bund jsou pěkně uzavřené, mají kšilt a vysoký límec, do kterého se v pohodě vejde i nákrčník nebo šála. U zimní verze všíváme do průkrčníku další límec, takže není šance, aby nějakou škvírou profouklo. Rukávy všíváme do pružné manžety stejně jako délku nohavic u kalhot. Ty mají zvýšený pas a také regulaci, kterou si můžete šíří pasu upravit podle potřeby. Délka bund je vždy pod zadek a zadní díl je ještě prodloužený, což nejen dobře vypadá, ale dětem pak nefouká na záda. 

 

Naše softshellky dětem sluší

Chceme do našich výrobků vnést i pěkný městský vzhled. S našimi softshellovými parkami a kalhotami můžete vyjít na hřiště, do lesa, ale i na společenskou událost nebo s kamarádkou na procházku. Vaše děti budou v suchu a teple a přitom budou šik.

 

V naší nabídce najdete několik produktů ze softshellu. Prohlédnout si je můžete tady: 

Softshellové bundy a kalhoty

 

 

sofffft_1

sofft 4_1    sofft 5

 

Softshellové kalhoty mají vysoký pas, který chrání bedra. V pase se pomocí gumy dají regulovat. 

 

 

sofft 6_1

 

Sotshellová parka má pěkně tvarovanou kapuci s kšiltem.

 

 

sofft 7

 

Límec u krku je dostatečně vysoký a prostorný

 

 

sofft 8_1

 

Prodloužená délka dětem svědčí

 

sofft 9

 

 Chcete vidět celou nabídku?

Klikněte si na Softshellové bundy a kalhoty